DUK

DUK - tai dažniausiai užduodami klausimai.

Šioje skiltyje pasistengsime sistemiškai pateikti atsakymus į visus aktualius klausimus, susijusius su Abisinijos veislę bei kitus katės/katino priežiūros klausimus. Skiltis bus nuolatos atnaujinama.

Tikimės, jog čia rasite atsakymu ir į savo klausimus.

Kokio amžiaus geriausia įsigyti kačiuką?

Jei kalba eina apie veislinio kačiuko įsigijimą iš gero, visus reikalavimus atitinkančio, veislyno - tuomet geriausia įsigyti ne anksčiau, kaip jam/jai sueis 12 savaičių (tai apytikriai yra 3 mėnesiai). Šis amžius yra parinktas ne šiaip sau. Šiam momentui kačiukas bus paskiepytas privalomais skiepais bei dehelmintizuotas. Šie skiepai mažesnio amžiaus kačiukams nedaromi. Būtent šiame amžiuje kačiukui susiformuoja imunitetas įgautas su mamos pienu ir jis būna pripratintas prie naudojimosi tualetu, bei drąskykle. Bet kas turbūt svarbiausia - jie bus paruošti gyvenimui naujame name, naujoje šeimoje.

 

Žinoma daugelis ko gero norėtų įsigyti visai mažutį kačiuką, kuris dar pats ne viską suvokia. Tačiau malonumas matyti tokį mažulį trunka neilgai - apie mėnesį. Už tad pasekmės, kai jis būna per anksti atplėštas nuo mamos, brolių ir seserų gali išlikti visam jo likusiam gyvenimui. Kačiukas užaugęs gali tapti irzlus, agresyvus arba per daug užsiskleidęs savyje. Taip pat jis sunkiau pratinsis prie tualeto.

 

Atgal