DUK

DUK - tai dažniausiai užduodami klausimai.

Šioje skiltyje pasistengsime sistemiškai pateikti atsakymus į visus aktualius klausimus, susijusius su Abisinijos veislę bei kitus katės/katino priežiūros klausimus. Skiltis bus nuolatos atnaujinama.

Tikimės, jog čia rasite atsakymu ir į savo klausimus.

Ar Abisinijos katės tinka alergiškiems žmonėms?

Labai dažnai savo praktikoje gaunu tokius užklausimus e-mail'u. Todėl manau šis klausimas iš ties yra aktualus. Pradėkime nuo to, kad pats klausimas dažniausiai kyla, kai internete perskaitoma apie šios veislės kačių trumpą elastingą kailiuką ir jo beveik nesišėrimą. Žmonėms atrodo, kad šios katės turi būtinai dėl to skirtis nuo kitu kačių ir tikti visiems.


Yra keli principiniai skirtumai dėl suvokimo, kaip gi yra su tuo Abisinijos kačiukų kailiu:

  • TAIP, Abisinijos kačių kailiukas yra trumpas, BET ne daug trumpesnis už bet kokios kitos trumpaplaukės katės.
  • TAIP, jis yra glotnus ir elastingas, mažiau šeriasi, BET nuo to jis nenustoja būti kailiu.
  • TAIP, metuose būna periodų, kai katės šeriasi intensyviau (dažniausiai pavasarį ir rudenį), BET tai nereiškia, kad kitu metų laiku ji visai nesišers.

  • Ir galiausiai "beveik" nesišeria, nėra tas pats kas "visai" nesišeria.

Žmogus yra gyva būtybė; moksliškai yra įrodyta, kad normalus nesišeriantis   žmogus, kuris nepasižymi plaukų slinkimu praranda apie 100-150 plaukų kasdien. Taigi, natūralu, jog katė, kurios plaukuotumo santykis, sutiksit, yra žymiai didesnis, nei žmogaus, irgi praranda plaukų kasdien, ir daugiau negu 100. Kadangi tai normalus atsinaujinimo procesas. Todėl teigti, kad katė nesišeria būtu klaidinga. Jei katė turi kailį, jis nuolat atsinaujins ir keisis, katei kasdien iškris kažkiek plaukų. Būkite tikri - ji jus nuolat alergizuos.


Grįžtant prie alergiškų žmonių, reikia nepamiršti ir to, kad alergija būna:

- kačių kailiui arba

- katėms apskritai


Dėl alergijos rūšies galite išsitirti, ir žinosite ar apskritai galite turėti kačių. Žinoma, bet kokiu atveju, jei katėms yra alergija, tai Abisinijos katės atkrenta. Toliau galite tik sužinoti ar galite laikyti, tarkim, gražųjį sfinksiuką, kuris neturi kailiuko, ar visai negalite laikyti katės.


Yra ir užsispyrusių žmonių, kurie nepaisant savo alergijos nori turėti namuose katę su kailiuku. Būtent tokiems yra išrastas šis produktas, kurio papurškiant katę, pasinaikina alergenai nuo kailiuko. 

Tačiau naudoti jį reikės periodiškai, kadangi patys alergenai randasi kačių seilėse, ir pasiskirsto po kailį tik jai nusiprausius liežuviu. Mes šito produkto patys nebandėm, tačiau daugelis pažįstamų Europos ir JAV veisėjų teigia, jog šis produktas yra labai veiksmingas ir efektyvus.


Tarkim, jus neesate alergiškas, bet jums nepatinka besišeriančios katės ir dėl to norite turėti Abisinijos kačiuką.

Ar yra būdų kovoti su nuolatiniu šėrimu?


TAIP. Pavasarį dėl pasikeitusių oro sąlygų, dėl vitaminų stokos katė šeriasi intensyviau. Tą galima kontroliuoti naudojant maisto papildus ir šukuojant kates.

Mes savo katėms profilaktiškai duodame omega-3 aliejuką, arba menkių kepenų aliejuką (abu preparatai perkami veterinarinių prekių parduotuvėse).

Naudojimas yra paprastas, duodame 3 savaites kasdien pakuotėje nurodytomis dozėmis, toliau darome 1-2 mėn. pertrauka. Ir kartojame toliau. Kai ateina pavasaris ir ruduo, dar kokia savaite pašukuojame intensyviai kates gumine pirštine, kad iššukuoti mirusį besikeičiantį plauką.


Idealu būtų, jei visos katės nebijotų siurblių. Laimei šis dalykas yra treniruojamas, ir jei kantriai neskubinus įvykių ir taisyklingai tai darius, bet kokia katė pasiduos švelniam siurbimui. Priklausomai nuo šėrimosi, ar intensyvus (ruduo/pavasaris, paauglystė), ar retkarčiais - mes profilaktikai po iššukavimo su pirštine dar siurbiam savo kates. Žemiau mes siurbiame laukinės spalvos Abisinijos katytę, ir mūsų smėlinės spalvos katiną. Katinas siurbimo metu net kaifuoja ir jo paleistas burzgiantis traktoriukas net permuša vietomis siurblio keliamą triukšmą :-))


Rezultate aš namuose savo pamestų plaukų randu dažniau, negu savo kačių plaukų :)))

Natalija (veislynas "Tesanee)


Atgal