Įdomūs faktai

Mokslininkai sužinojo, ką veikia katės, kai jų šeimininkų nėra namuose

delfi1JAV zoopsichologai sužinojo, ką veikia katės, kai lieka vienos namuose, praneša AP. Tyrimo metu 50 kačių šeimininkų namuose buvo pastatyti fotoaparatai, kurie kas 15 min. darydavo nuotraukas.

Kaip paaiškėjo, didžiąją laiko dalį katės žiūri pro langą (21,6 proc.). Apie 11,8 proc. laiko katės praleidžia kartu su kitu namuose esančiu augintiniu, 5 proc. žaidžia su savo žaislais, 7 proc. ropščiasi ant baldų. Priešingai nei tikėjosi mokslininkai, miegui katės skiria tik 6,1 proc. savo laiko. Tiek pat laiko jos apžiūrinėja televizorių, laikraščius, knygas ir kompaktinių diskų lentynas.

4 proc. laiko katės valgo arba žiūri į valgį, 6,3 proc. slepiasi po stalu, o 1,7 proc. sėdi kriauklėje arba vonioje. Laikas, kurį katės praleidžia vienoje ar kitoje patalpoje, labai smarkiai skiriasi. Virtuvėje arba valgomajame jos praleidžia 9,9 proc. savo laiko, miegamajame – 8,1 proc., svetainėje – 12,7 proc., vonioje – 3,1 proc., o darbo kabinete – 5,2 proc.

Prieš tyrimą mokslininkai paprašė kačių šeimininkų apytikriai nuspėti, ką veikia jų katės, kai jų nėra namuose. Buvo galima pasirinkti kelis atsakymo variantus. 71 proc. kačių šeimininkų teigė, kad katės miega, 52 proc. manė, kad valgo, o 47 proc. spėjo, kad katės tiesiog šiaip sau žiūri pro langą arba stebi paukščius.


Šaltinis: www.delfi.lt

Atgal