Išvaizda ir standartai

tiking

Bene didžiausias ir pagrindinis šių kačių kailio ypatumas - kelių spalvų plaukas (gali būti ir dviejų, gali būti ir trijų), kiekvienas plaukelis tarsi mūvi kelis tamsios spalvos žiedus ir galiukas būtinai turi būti tamsus, tačiau  šių kačių kailis visada be „piešinio". Šis kailio margumas vadinamas „tikingu").

Kailiukas trumpas, tankus, prigludęs, liečiant elastingas. Papilvės sritis tikingo neturi ir yra šviesesnės spalvos nei nugarinė dalis. Negalimi jokie piešiniai ar dryželiai.

 

Galva

Pleišto formos, šiek tiek užapvalintais kraštais. Nosis vidutinio dydžio, niekada nebūna tiesi, bet ir be ryškaus perėjimo nuo kaktos iki snukučio. Kakta lengvai išgaubta, neturi būti plokščia.

Akys

Didelės su aštriais kampučiais, migdolinės formos, nutolusios viena nuo kitos, gali būti geltonos, auksinės, žalios spalvos, labiau vertinamos gintarinės spalvos.

Ausys   

Didelės, plačios, su lengvai užapvalintais galiukais, ganėtinai užaštrintos. Plataus pastatymo, stačios.

Kūnas

Vidutinio ilgio ir apimties, stiprus, raumeningas, lankstus.

Galūnės

Ilgos, plonos, tiesios. Pėdutės apvalios, kompaktiškos.

Uodega

Proporcingai ilga, smailėjanti.

Trūkumai


Perdaug siaura ar labai apvali galva. Mažos ausys ar perdaug smailios. Apvalios akys. Didelis masyvumas. Retokas kailiukas ar perdaug pūkuotas liečiant. Baltos ar balsvos žymės ant kūno, neįskaitant ūsų pagalvėlių, barzdutės ir žinoma kaklo.


© Asta Kazlauskienė - veislynas "Mažoji Arka"

Standartai (angl.)

 

FIFe, CFA, TICA, WCF, GCCF