Spalvos

Pripažintos sekančios spalvos:

ruddy

 

Laukinė arba juoda,- „ABY n" (angliškai usual, amerikietiškai ruddy, rusiškai дикий).

Ant plauko tamsiai rudi ar net juodi žiedai ant šviesaus fono (tikingas). Vidinė kūno dalis, tamsiai oranžinės spalvos. Pėdučių apačia ir uodegos galiukas juodi.

blue1

Mėlyna,- „ABY a" (angl. blue).

Plaukas margintas pilkšvai melsvo atspalvio žiedais ant kreminio ar rausvai pilko fono, galiukas plauko plieno spalvos. Pėdučių apačia pilkai mėlyna.sorrel

Rausvai ruda,- „ABY o" (angl. sorrel). Pagal TICA „cinnamon" yra naujas sorrel spalvos pavadinimas, pagal CFA „red" spalva. Plaukas margintas raudonai rudos spalvos žiedais ant vario spalvos fono. Kūno vidinė dalis persikinio atspalvio. Pėdučių apačia ružavos spalvos.


fawn

Gelsvai ruda arba smėlinė,- „ABY p" (angl. fawn). Plaukas margintas tamsiais bet šiltais kreminės spalvos žiedais ant rausvai pilko ar smėlinės spalvos fono. Pėdučių apačia tamsiai ružavos spalvos.


silver

Sidabrinė,- „ABY s" (angl. silver) tai galimos visos prieš tai išvardintos spalvos kurios atrodo šiek tiek šviesesnės dėl esančio balto žiedo marginimo, tikingo.  Sidabrinės Abisinijos katės yra atskira grupė šioje veislėje. Nežiūrint i tai, jog ši spalva egzistuoja jau ne vienerius metus ji iki šiol nėra pripažinta CFA (Cat Fanciers' Association), pasaulio didziausiame veislynių kačių registre.  Pas sidabrines abisinijos kates vidinė kailio spalva visuomet švari baltai-sidabrinė. Grynai sidabrines abisinijos kates sunku veisti, nes joms kartais buna rudų/oranžinių dėmių kailyje.

Yra ir daugiau naujai išvestų šios veislės spalvų, tačiau ne visose sistemose jos yra registruojamos, kadangi jos iš dalies atkartoja jau esančias spalvas tik yra šiek tiek kitokio atspalvio. Yra ir retesnių spalvų „vėžlio kiauto" (angl. tortoiseshell), kreminė (angl. cream) bei jos variacijos, šokolado (angl. chocolate) ir alyvinė (angl. lilac). Tai aiškiai matosi iš šalia pateiktos spalvų lentelės. Šios spalvos neseniai yra veisiamos Olandijoje ir Anglijoje. Paprastai abisinijos kačiukai gimsta su tamsiu ir ryškiu kailiuku, kuris jiems augant švesėja. Nustatyti tam tikrą atspalvį, ypatingai jei veisiami retos spalvos kačiukai, galima tik po kelių mėnesių. Taip pat ir kačiuko klasė „breed"  ar „show". 

coat types

© Asta Kazlauskienė - veislynas "Mažoji Arka
Natalija Belova - veislynas "Tesanee"