Charakteris

Labiausiai idomus tyrinėjantis darbas, skirtas atskleisti įvairių kačių veislių charakterius, yra žinomos britų žurnalistės bei veterinarės Claire Bessant knyga „Kaip kalbėti su jūsų kate". Ji rašo, kad pagal statistinius duomenis katės siamo ar orientalų grupės pavyzdžiui yra labai „kalbios", švelnios ir ištikimos. Tačiau ir jų reiklumas savo šeimininkams irgi yra vienas iš išskiriamųjų jų bruožų. Somali veislės katės yra labai geranoriškos, tačiau neretai per daug drovūs. Persai mažiausiai triukšmingi. Kartas nuo karto galima išgirsti apie siamo katės agresyvumą, persų kaprizingumą ar orientalų triukšmingumą. Bet atsiras nemažai tų kačių šeimininkų, kurie įtikins jus priešingai.

 

Tačiau vargu ar jus surasite abisinijos katės šeimininką ar veisėją, kuris išvardintų nors vieną blogą savybę šioje veislėje - agresiją, kaprizingumą, ignoravimą ar pomėgius viską naikinti. Tarp tų bruožų, kurie kartais gali jums įkyrėti pas Abisinus, išskirtume fantastišką smalsumą ir beatodairišką meilę visiems aplinkiniams. Bet argi tai negatyvūs bruožai?

 

Abisinijos katė - tai labai protingas gyvūnas, sugebantis demonstruoti tokį paklusnumą, kokiu retai pasižymi kitų veislių katės. kittyJi labai jautriai reaguoja į švelnumą ir nori būti lygiu šeimos nariu. Šios katės lengvai pasiduoda dresūrai.


Abisinai  yra  nuostabaus būdo ir gyvaus proto katės. Abisinijos kačiukai yra bendraujantys, su švelniu temperamentu, smalsūs, judrūs, domisi viskuo, kas vyksta aplinkui. Dažnai tai ne „kelienių" katė, nes jie bus per daug užimti žaidžiant ar tyrinėjant aplinką, lygiai kaip tai darytų savo natūralioje gamtinėje aplinkoje. Jei įsigijote mažąjį Abisinijos kačiuką, ir ruošiatės paleisti skalbyklę - įsitikinkite, kad jo viduje nėra! Jis būtinai patikrins ar galima ten pasidaryti žaidimų aikštelę. Šios katės puikūs kompanionai, nesvarbu ar tai žmogaus, ar kito gyvūno kompanija. Bet dažnai, nors ir gerai sutaria su visais, Abisinu katė pasirenka sau tik vieną šeimininką. Ir jei tas žmogus dažnai būna namie - jie atsiduoda jam su kaupu savo švelnumu ir besąlygiška meile. Tai labai protingi, judrūs gyvūnai ir dažnai geri medžiotojai. Ir nors jiems patinka švaistyti savo energiją lauke, mylimuose namuose jie taipogi bus labai laimingi.


Abisinijos katę lengva prižiūrėti. Dažnai viskas ko reikia - tai tiesiog paglostyti. Nors jei porą kartų į mėnesį Abisinui pašukuosite kailiuką, jis atrodys dar geriau. Jų balsas palyginus su kitomis katėmis yra švelnus ir tylus. Abisinijos katytė švelniai burkuoja ir švepluoja nuo laimės, kai būnate šalia. O Abisinijos katinas jus visada pasitiks su džiaugsmu ir patenkintu „Miau!". Šios katės netinka namams, kur joms bus skiriama mažai dėmesio. Tai ne pagalvinė katė - jei ištisas dienas nekreipsite į ją dėmesio, jai gali prasidėti depresija nuo kasdienės veiklos trūkumo ir dėmesio stokos. Šios katės dažnai labai gerai sutaria su kitom katėm ar šunimis. Tačiau ir joms reikia kartais asmeninės erdvės ir jos gali susierzinti, jei prie jų lįs per aktyviai kiti gyvūnai.

© Natalija Belova - veislynas "Tesanee"
 

Jei jums dar liko neaiškumų dėl Abisinijos katės charakterio - siulau pažiurėti videovaizdus apačioje: